Integrace dětí cizinců do českých škol

Mgr. Marika Kropíková

Vzhledem k aktuální situaci lze očekávat, že tento trend nabere významně na síle. K úspěšnému začlenění a vzdělávání dětí cizinců je nezbytné, aby kromě těchto žáků dostali adekvátní podporu i jejich učitelé.

Zveřejněno 11.1.2023

Délka videa: 01:46:24

Garance

On-line seminář Vám poskytne základní vhled do problematiky včetně konkrétních návodů, jak si poradit v náročných situacích, a tipů, kde hledat důležité informace.

Obsah online semináře:

  • Legislativní vymezení problematiky dětí a žáků cizinců s odlišným mateřským jazykem (OMJ) – nejdůležitější předpisy a vztahy mezi nimi
  • Klima školy a začleňování dítěte s OMJ do kolektivu

On-line semináře - vzdělávejte se kdekoliv

On-line seminář neboli webinář je způsob vzdělávání přes internet vedený lektorem v reálném čase. Zúčastnit se ho můžete kdekoliv. Stačí Vám k tomu jen počítač s internetem a sluchátka. Během školení můžete lektorovi položit dotaz prostřednictvím chatu či mikrofonu. On-line semináře probíhají v aplikaci Cisco Webex, You Tube nebo MS Teams. Odkaz pro přihlášení do virtuální místnosti Vám zašleme nejpozději den před konáním semináře na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

Kapitoly videa

Lektor

Mgr. Marika Kropíková

Mgr. Marika Kropíková

Speciální pedagožka se zaměřením na logopedii, psychopedii a etopedii. V současné době se věnuje vzdělávání dospělých, i pedagogů. Od roku 2016 je soudní znalkyní pro oblast školství a školské legislativy.